Оліївська громада
Житомирська область, Житомирський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Всесвітній день боротьби з гепатитом: небезпека, лікування та профілактика хвороби (ФОТО)

Дата: 28.07.2021 09:10
Кількість переглядів: 902

28 липня в багатьох країнах світу проводиться Всесвітній день боротьби з гепатитом. Датою для його заснування став день народження американського лікаря Баруха Самюеля Блумберга, лауреата Нобелівської премії, який відкрив вірус гепатиту B.

Перший подібний День був проведений в 2008 році за ініціативою Міжнародного альянсу по боротьбі з гепатитом. У 2011 році Всесвітній день боротьби з гепатитом отримав офіційний статус.

Про небезпеку, симптоми та профілактику захворювання розповіла сімейний лікар амбулаторії с. Троковичі Процюк Ольга Дмитрівна.

Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. На сьогоднішній день існує п’ять основних типів вірусів гепатиту: А, В, С, D і Е. Усі типи вірусів спричиняють захворювання печінки, але між ними є істотна різниця. Зокрема, типи В і С призводять до розвитку хронічного запалення печінки у мільйонів людей і є однією з головних причин цирозу та раку печінки.

«Чому сьогодні привертається така увага до гепатитів? Справа в тому, що в Україні дуже велика кількість хворих на вірусні гепатити і ця цифра з кожним роком зростає. Деяка частина людей взагалі не підозрює про хворобу та можуть заражати інших.

Офіційна статистика говорить про те, що у нашій країні діагностується від 11 до 14 тис. гепатитів щорічно. Часто ці гепатити можуть зникати з організму самостійно і дуже часто виникають хронічні ускладнення.

По смертності вірусні гепатити займають далеко не останнє місце. Важливим є те, що гепатитами хворіє у 9 разів більше людей, ніж на ВІЛ чи СНІД», - каже Ольга Дмитрівна.

Лікарка закликає, - якщо ви  запідозрили у себе гепатит або у вас був контакт з кров’ю іншої людини, зверніться до сімейного лікаря за місцем проживання. Він в свою чергу призначить вам необхідні обстеження та, у разі потреби, спрямує до відповідного профільного спеціаліста (лікаря-інфекціоніста чи гастроентеролога).

«В основному вірус А і Е передається через продукти харчування, воду, які є заражені цими вірусами.

Інкубаційний період завжди проходить непомітно від 2 до 6 місяців і проходить завжди непомітно. Все залежить від імунітету людини.

Симптоми зявляються не раніше, ніж з 12 тижня хвороби. Спочатку зявляється втома, загальна слабкість, нудота, втрата апетиту, ваги, пожовтіння шкіри і очних яблук.

У жодному разі не займайтеся самодіагностикою та самолікуванням на підставі інформації з інтернету! Лише медичний спеціаліст може правильно визначити діагноз, ступінь пошкодження печінки й тяжкість перебігу, а відтак призначати адекватне лікування.     

Виявлення захворювання на вірусні гепатити на ранніх стадіях значно збільшує шанс на повне одужання та збереження здоров’я», - говорить лікарка.

Єдиним способом запобігти зараженню або хоча б зменшити таку ймовірність є профілактика вірусних гепатитів. Достатньо дотримуватися елементарних правил гігієни, щоб уникнути інфікування. Мова йде про регулярне миття рук, вживання в їжу тільки вимитих овочів та фруктів. Особливе значення у справі профілактики має вакцинація.

Наостанок, лікарка побажала всім усміхатися, радіти життю, бути щасливим, а насамперед здоровими, та поважати одне одного.

 

Звертаємо увагу жителів громади, які ще не підписали декларацію або мають бажання обрати нового сімейного лікаря, завітати до Троковицької амбулаторії загальної практики - сімейної медицини та підписати декларацію з лікарем загальної практики-сімейним лікарем Процюк Ольгою Дмитрівною.

Сімейний лікар це більше, ніж медичний працівник. Це впевненість людини в тому, що в разі необхідності є до кого звернутись з питанням чи по допомогу, це ваш партнер на шляху збереження міцного здоров'я. Тож радимо обирати лікаря не за принципом “щоб був”, а на засадах довіри та поваги, з наміром на довготривале партнерство та співпрацю.

Для підписання декларації потрібно мати:

• паспорт;

• ідентифікаційний код;

• свідоцтво про народження (для дитини);

• телефон (для реєстрації в системі).

Декларацію від імені дитини можуть підписати батьки або опікун.

 

 

Фото без опису

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт